WYJAZD GR. IV I V DO TEATRU MASKA

Marta Skiba

28 lutego przedszkolaki z gr. IV i V wybrali się do Teatru "Maska" w Rzeszowie.

Dzieci zobaczyły jak wygląda prawdziwy teatr i obejrzały spektakl pt. "Brzydkie kaczątko". Ta poetycka historia oparta na motywach baśni H. Ch. Andersena była piękna lekcją tolerancji i akceptacji siebie i innych. "Brzydki" nie oznacza bowiem "niepotrzebny" czy "nie wart przyjaźni". Opowieść o brzydkim kaczątku to także piękne dzieło plastyczne i muzyczne. Dzieci były zachwycone pięknymi rekwizytami oraz oprawą muzyczną. Przedszkolaki opowiadały z zachwytem o swoich wrażeniach ze sztuki. Niektóre z nich jechały pierwszy raz autobusem co było dodatkową frajdą. Dodatkowo w tym tygodniu przedszkolaki zapoznają się z tematyką kina i teatru i miały na żywo spotkanie z aktorami i sceną. Niecierpliwie czekają na kolejny wyjazd.