PRZEDSZKOLAKI POWITAŁY WIOSNĘ

W poniedziałek 20 marca, w pierwszy dzień astronomicznej wiosny nasze przedszkolaki oficjalnie pożegnały zimę i powitały wiosnę....

Powitanie wiosny uhonorowaliśmy ubiorem w kolorze zielonym z wiosennymi elementami. Tego dnia w grupach odbywały sie zajęcia o tematyce wiosennej, przedszkolaki ogladały zwiastuny wiosny przez magiczną lupę oraz sadziły roślinki do kącika przyrody. Dowiedziały się, że ważnym zjawiskiem związanym z Pierwszym Dniem kalendarzowej Wiosny tj. 21 marca jest występowanie równonocy wiosennej. Podczas równonocy dzień i noc trwają dokładnie tyle samo czasu, czyli 12 godzin. Pierwszy Dzień Wiosny oznacza też, że od tej pory przez kolejne pół roku, nasza półkula będzie bardziej oświetlana przez Słońce niż półkula południowa.

Następnie wszyscy trzymając w dłoniach gaiki wyruszyli na wspólny przemarsz by pożegnać zimę a powitać wiosnę wierszem i piosenką o tematyce wiosennej. Na podstawie obserwacji przyrodniczych: pierwszych wiosennych kwiatów w ogródkach, pąków na krzewach i drzewach dzieci z radością stwierdziły, że wiosna zawitała do nas i pozostanie z nami na dłużej.

Dodatkowym wiosennym elementem przemarszu były wiosenne kapelusze i wianki - prace konkursowe, które dzieci wykonały wspólnie z rodzicami.

Po dniu pełnym wrażeń dzieci z pewnością będą potrafiły wymienić cechy charakterystyczne wiosennej pogody i zachodzące zmiany w przyrodzie. Warto udać się z całą rodziną na wiosenny spacer i wspólnie zobaczyć zwiastuny wiosny.

Reportaż i zdjęcia  TvS

GALERIA GR. I