PRELEKCJA DLA RODZICÓW - SKUTECZNOŚĆ NAUCZANIA MATEMATYKI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM

W zwiazku z realizacja projektu grantowego „KODUJEMY, RUSZAMY SIĘ I GRAMY - MATEMATYCZNE KOMPETENCJE ROZWIJAMY” w ramach programu grantowego "Rosnę z matematyką" sponsorowanego przez mBank  13 marca 2023 r. w naszym przedszkolu odbyła się Prelekcja dla Rodziców i Rady Pedagogicznej nt. Skuteczność nauczania matematyki w wieku przedszkolnym - zabawy w domu i w przedszkolu".

Prelekcję poprowadziła p. Katarzyna Urban – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, która wyjaśniła w jaki sposób rozwijać zainteresowania i uzdolnienia matematyczne dzieci, jak uczyć matematyki na różne sposoby już w wieku przedszkolnym. Uczestnicy spotkania poznali przykłady domowych zabaw i gier, które odgrywają istotną rolę w rozwijaniu kompetencji matematycznych.

Jako kolejna głos zabrała p. Jolanta Żuczek – nasz przedszkolny instruktor gry w szachy, która przekonywała rodziców, że gra w szachy to aktywność, którą warto zainteresować dzieci już w wieku przedszkolnym. Szachy mogą naprawdę wiele nauczyć, ponieważ grając w nie, dzieci rozwijają swoją wyobraźnię, uczą się logicznego i kreatywnego myślenia, koncentracji uwagi, a także rozwijają wiele pozytywnych cech charakteru.