DZIEŃ KUNDELKA

Ewelina Dobosz

Dzień Kundelka - Przedszkole Nr 3 w Chojnicach

Dzień Kundelka - Przedszkole Nr 3 w Chojnicach

Dzień Kundelka to nieformalne lecz bardzo ważne święto. 25 października obchodzą je wszystkie wielorasowe pieski. Z tej okazji przedszkolaki z grupy II śpiewały piosenki o tych kochanych zwierzakach, dowiedziały się jak należy o nie dbać, poznały ich potrzeby, radości i zwyczaje. W grupie I dzieci poznawały rasy psów, środowisko i warunki życia psa. Dzieci nauczyły się w jaki sposób opiekować się swoimi zwierzatkami i zdobyły wiedzę nt niebezpieczeństw wynikających z niewłaściwej zabawy z nimi oraz z kontaktów z nieznanymi pieskami. Przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że pies to żywa istota, która kocha bezgranicznie, jest wierna, ale też czująca ból i smutek. To nie zabawka, którą można porzucić czy odstawić na półkę. Wesołe zagadki, wierszyki, opowiadania i zabawy z muzyką sprawiły, że ten dzień był bardzo radosny. Na zakończenie każde dziecko wykonało pracę plastyczną.