PRZEDSZKOLNE OBCHODY DNIA ZIEMI

21 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Ziemi...

Podczas porannych zajęć w grupach odbyły się pogadanki na temat konieczności i sposobów dbania o przyrodę, o bogactwa naturalne ziemi. Dzieci w grupach oglądały i nazywały znalezione podczas rodzinnych spacerów skarby ziemi.

Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi” w ramach V Edycji ogólnopolskiego wydarzenia „Sprzątamy Dla Polski” nad którą cały czas czuwały nauczycielki, dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków. Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Wszystkie zapełnione worki wrzuciły do kontenera.

Dzień Ziemi – to doskonała okazja do kształtowania ekologicznych postaw u dzieci. Przedszkolaki z grupy VI dokładnie wysprzątały podwórko przedszkolne, potem udały się do Centrum Ogrodniczego „Skalniak” – podziwiać różnorodne roślinki ,…spośród których została wybrana tylko jedna i zakupiona  - był to krzew złocienia . Dzieci zasadziły ten piękny, ozdobny krzew - na złoto kwitnący już w kwietniu  w przedszkolnym Zielonym Zakątku…. Będą obserwować jego wzrost i będą o niego się troszczyć , a także cieszyć nim swoje oczy…

Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Bo jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze i woda. Takie działania służą rozwijaniu postaw proekologicznych u dzieci już od najmłodszych lat.

PRZEDSZKOLNA GALERIA ZDJĘĆ

Za udział w akcji w ramach V Edycji ogólnopolskiego wydarzenia „Sprzątamy Dla Polski” nasze przedszkole otrzymało certyfikat