WYCIECZKA DO KP PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W ROPCZYCACH

Marta Skiba

9 maja przedszkolaki z grupy I,II,III i IV wybrały się na bardzo ciekawą wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach....

Serdecznym uśmiechem i życzliwością przywitali ich panowie strażacy, którzy chętnie oprowadzili i zapoznali dzieci ze swoją pracą – bardzo niebezpieczną i odpowiedzialną. Na początku dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda pokój dyżurnego strażaka, w jakie przedmioty jest wyposażony(komputery, telefony, telewizor oraz różne przyciski mające na celu powiadomić strażaków o wyjeździe w teren. Następnie dzieci przeszły do strefy garażowej gdzie zobaczyły  wozy strażackie wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i strój w jaki ubierają się do akcji.

Panowie strażacy bardzo ciekawie opowiedzieli o swojej pracy, przypomnieli także numer alarmowy 998 lub 112. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa itd.  Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały węże, prądownice, ciężkie kombinezony oraz hełmy i inne elementy wyposażenia wozu, mogły też zobaczyć jak strażacy zjeżdżają po rurze po usłyszeniu sygnału, jak również tryskającą wodę ze strażackiego węża. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną  wiedzę.
Na zakończenie dzieci podziękowały strażakom, życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu i podarowały kartkę z życzeniami oraz  Podziekowanie, a w zamian za to strażacy podarowali dzieciom słodycze..

Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia przed wozem strażackim.

Bardzo dziękujemy Panom Strażakom za miłe przyjęcie.

Krótki filmik z akcji strażaków

GALERIA ZDJĘĆ - 3 strony