AUDYCJA MUZYCZNA - PROSTYM JĘZYKIEM O MUZYCE WSPÓŁCZESNEJ

Maria Setera

Dnia 19 maja w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie muzyczne pt. "Prostym językiem o muzyce współczesnej"....

W trakcie naszego majowego spotkania z muzykami Filharmonii Podkarpackiej dzieci dowiedziały się w jaki sposób tworzone są piosenki. Zaglądnęliśmy do mobilnego studia nagrań, gdzie pan Bartek przedstawił nam tajniki nagrywania poszczególnych instrumentów – tak, żeby powstała z nich całość, która na końcu tego skomplikowanego procesu stworzy piękną piosenkę. Przedszkolaki dowiedziały się czym tak naprawdę są fale dźwiękowe i czy można je zobaczyć jak fale na morzu. Wspólnie potańczyliśmy a także nie zabrakło okazji do śpiewu. Częsty kontakt dziecka z muzyką przyczynia się do kształtowania jego emocjonalnego i poznawczego stosunku do otaczającego go świata. Grupowe uczestnictwo w zajęciach muzycznych uspołecznia, przeciwdziała uczuciu samotności i sprzyja przyswajaniu form współdziałania. W zakresie wychowania umysłowego kontakt z muzyką rozwija wrażliwość zmysłową pobudza proces spostrzegania, koncentrację uwagi, wpływa na rozwój mowy i wzbogacenie słownictwa oraz rozwija inwencję twórczą. Dziękujemy za miłe spotkanie i czekamy na kolejne odwiedziny.