WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW Z GR V W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Urszula Kmieć

10 maja, w środę, przedszkolaki z grupy V odwiedziły bibliotekę w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Sędziszowie Małopolskim...

Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem, gdyż wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Spotkanie zbiegło się z obchodzonym 2 dni wcześniej Ogólnopolskim Dniem Bibliotekarza.

W bibliotece szkolnej, dzieci dowiedziały się, jak można zostać czytelnikiem oraz jak należy się w niej zachowywać. Zostaliśmy przywitani przez Panią Ulę Więcek – zajmującą się tym wspaniałym, cichym i tajemniczym zarazem miejscem. Pani Bibliotekarka opowiedziała o bibliotece, zbiorach znajdujących się na półkach... Dzieci dowiedziały się, jak powstaje książka, i jakie osoby biorą udział w jej tworzeniu, o zasadach zachowania się w bibliotece i wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Pani Ula przygotowała nas dla wspaniałą niespodziankę – przeczytała nam rozdział bardzo ciekowej książki pt. „ Ciekawe, co będzie jutro?” autorstwa Pani Renaty Piątkowskiej… przygódd małej Rozalki słuchaliśmy z zapartym tchem…Na pamiątkę wizyty w bibliotece dzieci otrzymały od Pani Uli książkę, pani bibliotekarka obdarowana została wykonaną przez dzieci laurką. Całe spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze, za co baaardzo dziękujemy Pani Uli z biblioteki szkolnej.