WYCIECZKA AUTOKAROWA DO SIEDLISKA JANCZAR W PSTRĄGOWEJ W RAMACH DNIA DZIECKA

Marta Pieja

25 maja 2023r. dzieci z wszystkich grup naszego przedszkola wzięły udział w wycieczce autokarowej do Siedliska „Janczar" w Pstrągowej w ramach zbliżającego się Dnia Dziecka.

Celem wycieczki było:
- wdrażanie dzieci do aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu ,
- integracja dzieci poprzez zabawę,
- tworzenie atmosfery życzliwości, współpracy, współdziałania,
- ukazanie dzieciom piękna polskiej wsi , korzyści, jakie płyną z uprawiania ziemi i hodowli zwierząt,
- kształtowanie u dzieci poczucia więzi z najbliższym środowiskiem i regionem.

Pobyt w Siedlisku był okazją do obserwacji przyrody - przejazd bryczką po gospodarstwie i okolicy, podziwianie upraw zbóż. Dzieci zwiedziły ośrodek jeździecki, miały okazję posiedzieć na grzbiecie konia oraz przejechać się na maneżu pod okiem instruktora. Podczas warsztatów edukacyjnych „ Wypiekania proziaka” dzieci samodzielnie zagniatały ciasto, wyrabiały, wałkowały a następnie po upieczeniu mogły zasmakować, samodzielnie smarując proziaki masłem i popijać herbatą. Dzieci bawiły się także na placach zabaw oraz mogły potańczyć przy skocznej muzyce. Degustacja żywności tradycyjnej była samą przyjemnością- pierogi były pyszne a kompot z lokalnych owoców świetnie gasił pragnienie. Dzień był niezwykle udany, zabawa świetna a wspomnienia mamy nadzieję, że zostaną na długo w pamięci .

Dziękujemy Radzie Rodziców oraz Radzie Osiedlowej za pokrycie części kosztów dojazdu oraz atrakcji.

GALERIA ZDJĘĆ - GRUPA I - KLIKNIJ W ZDJĘCIE

GALERIA ZDJĘĆ - GRUPA II  - KLIKNIJ W ZDJĘCIE