PODSUMOWANIE INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ - PRZEDSZKOLAK MAŁY PRZYJACIEL KSIĄŻKI W GRUPIE IV

Ewelina Dobosz

Przedszkolaki z Grupy IV z naszego przedszkola od września do końca maja brały udział w Innowacji Pedagogicznej „PRZEDSZKOLAK MAŁY PRZYJACIEL KSIĄŻKI” która w łatwy i ciekawy sposób pomogła przekazywać wiedzę, przyswajać nowe informacje, zrozumieć je i zapamiętać...

Opiekunem Innowacji była nauczycielka Ewelina Dobosz.
Celem tej Innowacji było; kształtowanie zainteresowań czytelniczych, wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju, rozwijanie uzdolnień artystycznych dzieci: recytatorskich, plastycznych, aktorskich, propagowanie pozytywnych wzorców kulturowych i osobowych. Wyrabianie nawyku zamiłowania do książek, rozwijanie wyobraźni, poszerzanie wiedzy o świecie i uwrażliwianie na piękno literatury dziecięcej, wzbogacanie słownictwa wspomaganie prawidłowego rozwoju emocjonalnego i wychowawczego, wdrażanie do redagowania poprawnych wypowiedzi ustnych, zapoznanie  z różnorodną literaturą dziecięcą.

W ramach Innowacji przedszkolaki chętnie słuchali bajek czytanych przez nauczycieli, rodziców, zaproszonych gości. Nabierali pewności siebie, chętniej sięgali po książkę, znają wygląd i przeznaczenie biblioteki, doświadczali radości ze współpracy z nauczycielem, rodzicem, utożsamiali się z bohaterami bajek, wiedzą, że szanuje się książki swoje i innych.

Podczas Innowacji pedagogicznej dzieci uczestniczyły również w zajęciach logopedycznych, odwiedziły bibliotekę, teatr Maska, zapraszały gości do przedszkola. Po przeprowadzonych zajęciach i na zakończenie Innowacji Pedagogicznej przedszkolaki z Grupy IV wspólnie z rodzicami zrobiły własne książki na wystawę konkursową. Wystawa, rozdanie dyplomów  i nagród została zaprezentowana przy okazji obchodów Dnia Rodziny.