PRZEDSZKOLAKI UCZYŁY SIĘ MATEMATYKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 - GRUPA V

Urszula Kmieć

12 maja przedszkolaki z grupy V odwiedziły klasę I Szkoły Podstawowej nr 3 im. Św. Jana Pawła II w Sędziszowie Małopolskim...

Było to dla nich niezwykłe przeżycie – niektóre dzieci po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły –zobaczyły ten duży budynek, który czasem mijali, usłyszały dzwonek na przerwę, zobaczyły klasę lekcyjną… Dzieci zostały miło przyjęte przez Panią Krystynę Bieniek i pracowników szkoły. Celem ich wizyty były zajęcia - lekcja otwarta - przygotowana przez Panią Krysię. W przeprowadzenie zajęć zostali też zaangażowani uczniowie klasy pierwszej, w części Absolwenci naszego przedszkola - występując przed dziećmi, czytając wiersze i śpiewając przepiękną piosenkę o Pani Wiośnie… Tematem zajęć natomiast było poznanie pojęć związanych z czasem i zegarem, nazywanie części zegara, odczytywanie na nim pełnych godzin, zadania matematyczne i gra zespołowa. Dzieci poznały rodzajów zegarów, tj.: klepsydra, zegar ścienny, zegarek na rękę, minutnik, zegar wahadłowy, budzik… słowem – brały udział we wspaniałych i ciekawych zajęciach.

Zajęcia matematyczne „idą także w parze” z realizacją naszego programu grantowego „Rosnę z matematyką” i projektem przedszkolnym „KODUJEMY, RUSZAMY SIĘ I GRAMY – MATEMATYCZNE KOMPETENCJE ROZWIJAMY” – sponsorowanego przez mBank. Następnie, w ramach integracji – dzieci mogły usiąść w szkolnej ławce, zobaczyć, jak to jest „naprawdę” w szkole, zgłaszając się do odpowiedzi, wykonując poszczególne zadania od Pani…. Czas spędzony w szkole minął przedszkolakom przyjemnie i baaardzo miło, więc pełne nowych wrażeń i doświadczeń powróciły do przedszkola.