SPOTKANIE Z KICIĄ KOCIĄ W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

Marta Pieja

26 października dzieci grupy VI odwiedziły Publiczną Bibliotekę
w Sędziszowie
 Małopolskim -  na zaproszenie pani Doroty Paśniewskiej pracownika Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. ........

26 października dzieci grupy VI odwiedziły Publiczną Bibliotekę w Sędziszowie Małopolskim - na zaproszenie pani Doroty Paśniewskiej pracownika Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta. Dzieci przybyły do biblioteki, aby uczestniczyć w zajęciach Kicia Kocia, związanych z książką „Kicia Kocia...” autorstwa Anity Głowińskiej, biblioteką oraz poszerzyć swoją wiedzę o pracy w tym miejscu i rozbudzić własne zainteresowania czytelnicze. Zajęcia przeprowadziła pani Beata Krawiec- specjalistka od spraw promocji i reklamy Księgarni Nova, animator kultury, dziennikarka, która w zabawny i aktywizujący sposób opowiedziała dzieciom historię powstania książki, jej wartość w dawnych czasach i kto mógł sobie pozwolić na jej posiadanie. Następnie przeczytała w sposób energiczny „Bajkę bez obrazków”, która okazała się bardzo śmieszna i pobudziła naszą wyobraźnię oraz mowę do wydawania różnych dźwięków i dzięki niej nasz „mózg świecił” i oto właśnie chodziło, żeby pobudzić nasze neurony mózgowe. Pomocą w zrozumieniu tego faktu była kula plazmowa- magiczna lampa edukacyjna. Po tej rozgrzewce do dzieci przyszła Kicia Kocia, z którą każdy mógł się przywitać i przytulić. Następnie dzieci wysłuchały bajeczki „Kicia Kocia w bibliotece” czytanej przez panią Beatę Krawiec. Na koniec spotkania każdy mógł dotknąć świecącej kuli plazmowej oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Dziękujemy za wspaniałą inicjatywę ze strony Publicznej Biblioteki w Sędziszowie Małopolskim i współpracę w rozwijaniu u dzieci pasji czytania.