BIERZEMY UDZIAŁ W 30 AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA

Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. 30 akcja „Sprzątania Świata - Polska 2023” w tym roku odbywała się ona pod hasłem "SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI". W akcję od 30 lat angażują się placówki z całego kraju, grupy sąsiedzkie, rodziny, a także całe miasta, gminy i powiaty. Dzięki wspólnym aktywnościom sprzątają lasy, parki i łąki z setek tysięcy kilogramów śmieci.

W piątek nasze przedszkole również wzięło udział w tym projekcie. Dzieci z poszczególnych grup wyposażone w rękawice i worki, z dużym zaangażowaniem przystąpiły do zbierania śmieci na terenie w pobliżu przedszkola oraz wokół pobliskich bloków.

Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu. Porządkując wyznaczony teren dzieci miały poczucie, że robią coś ważnego dla naszej planety. Działania takie, jak sprzątanie świata zwiększają aktywność dzieci w zakresie ochrony przyrody, uwrażliwiają je na potrzeby środowiska naturalnego i kształtują u najmłodszych właściwe postawy.

Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi proekologicznymi nawykami.

FOTORELACJA  - GRUPA I
FOTORELACJA  - GRUPA II