DZIEŃ JABŁKA

Maria Setera

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące...
Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

Dnia 28 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy DZIEŃ JABŁKA. Celem zajęć i wspólnej zabawy wszystkich dzieci było zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu walorów zdrowotnych i odżywczych. W tym dniu przedszkolaki wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki, rozpoznawały kształt, zapach, kolor i smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów jakie można przygotować z tych owoców. Dzieci również śpiewały wspólnie i zatańczyły do piosenki „Małe czerwone jabłuszko”.  Oczywiście nie obyło się bez kuchennej niespodzianki. W porze drugiego śniadania na nasze stoliki zawitało pieczone jabłko. O jakie było zdziwienie niektórych dzieci na widok rumianego, ciepłego jabłuszka. Choć nie wszystkim ten lekki deser smakował, to wielu próbowało go z zaciekawieniem i odwagą. Dzieci w tym dniu dowiedziały się również o tym jak rośnie jabłoń, zobaczyły na ilustracjach etapy rozwoju jabłka, obejrzały na obrazkach jak wygląda praca w sadzie. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości. Każda grupa wykonała pracę plastyczną przedstawiającą jabłko. W grupie III pod okiem pani Marysi i pani Kasi dzieci przygotowały pyszne ciasteczka z jabłuszkiem. Ten dzień był niewątpliwie ucztą dla kubków smakowych, bowiem na podwieczorek panie kucharki poczęstowały dzieci pyszną szarlotką. Okazało się, że deser bardzo przypadł do gustu naszym przedszkolakom!!!

Dzień ten był nie tylko dniem innym niż zwykłe, ale dniem, o którym dzieci tak szybko nie zapomną i zostanie on w ich pamięci jako dzień zachęcania do jedzenia owoców. Takie "dni tematyczne" przeprowadzane w taki właśnie sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz promują zdrowy styl życia. To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu.

Pamiętajmy:

Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”

FOTORELACJA - GRUPA II

FOTORELACJA - GRUPA III