SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Martyna Bochenek

10 października nasze przedszkole odwiedzili Panowie Policjanci z Komisariatu Policji z Sędziszowa Małopolskiego: Pan podkom. Andrzej Wojton oraz sierż. szt. Jarosław Przydział. Spotkanie miało na celu przypomnienie zasad bezpieczeństwa…

Panowie Policjanci przypomnieli o prawidłowym poruszaniu się na drogach. Przestrzegali, że podczas jazdy samochodem dzieci powinny siedzieć w odpowiednio zabezpieczonych fotelikach, a każda osoba musi mieć zapięte pasy. Wspólnie przećwiczyliśmy pozycję „na żółwia”, którą należy zastosować kiedy zaatakuje nas pies. Dzieci usłyszały, że nie mogą same opuszczać swojego miejsca zamieszkania. Panowie przypomnieli również o bardzo ważnym numerze alarmowym - 112, opowiedzieli co należy zrobić kiedy się zgubimy oraz jak zareagować podczas kontaktu z kimś obcym.

Na koniec spotkania wszystkie przedszkolaki otrzymały kolorowanki, lizaki i odblaski.

Dziękujemy za zaangażowanie w troskę o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków oraz miłe spotkanie.