AUDYCJA MUZYCZNA - INSTRUMENTY ŚWIATA

Marta Pieja

16 października odwiedzili nas muzycy Filharmonii Podkarpackiej z audycją muzyczną zatytułowaną: „INSTRUMENTY ŚWIATA”.

Dzieci poznały instrumenty pochodzące z różnych zakątków naszego globu. Z Afryki bęben, z Hawajów bandżo, ukulele czyli „skacząca pchła”, z Brazylii cavaquinho oraz inne takie jak kij deszczowy, metalowy bęben językowy zwany tangue drum. Zapoznano dzieci z nazwami tych instrumentów, budową i pięknem brzmienia, a także posłuchano różnych ciekawostek na ich temat.

Do magicznego miejsca zabrała nas piosenka, do której słowa napisał i muzykę skomponował pan Nikodem śpiewający i grający na cavaquinho.

Muzykom Filharmonii Podkarpackiej dziękujemy za współpracę w rozwijaniu wrażliwości muzycznej i zainteresowań muzycznych naszych przedszkolaków.