"SZKOŁA PAMIĘTA" - PRZEDSZKOLAKI PAMIETAJĄ... WYJŚCIE NA SKRZYNCZYNĘ GR. V

Obraz znaleziony dla: ?Szkoła pamięta?.

Publiczne Przedszkola Nr 2 w Sędziszowie Młp. po raz trzeci włączyło się w akcję MEiN #SzkołaPamięta......

Obraz znaleziony dla: ?Szkoła pamięta?.

Publiczne Przedszkola Nr 2 w Sędziszowie Młp. po raz trzeci włączyło się w akcję MEiN #SzkołaPamięta .
Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych.
W ostatnim tygodniu października, podczas zajęć z dziećmi wspominano tych, którzy szczególnie zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Poza tym w ramach akcji podjęto w przedszkolu szereg dodatkowych działań.
Jednym z nich było wyjście wszystkich grup pod Pomnik Pamięci o Nieznanych Żołnierzach Polskiego Państwa Podziemnego zesłanych na Sybir oraz pomnik lokalnych bohaterów, Sybiraków, żołnierzy AK gdzie oddano hołd bohaterom i zapalono znicze. Grupa II dodatkowo wykonała prace plastyczne związane z tematyką pamięci o zmarłych. Kolejnym działaniem było wyjście gr. V pod opieką pań na Cmentarz Komunalny w Sędziszowie Młp. Dzieci wspólnie z paniami pomodliły się na grobach tych, którzy spoczywają na tym cmentarzu. Zapaliły znicze na grobach rodzinnych, na grobach pracowników naszej placówki, nauczycieli, absolwentów oraz bohaterów narodowych, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny oraz osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności. Natomiast przedszkolaki z grup IV i III dzięki nowo zamontowanym 2 słupkom multimedialnym posłuchały z głośników informacji o memoriale Sybiraków i Żołnierzy AK Podobwodu Sędziszów oraz historii Sędziszowa Małopolskiego.

W tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 11 tysięcy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.
Za udział w akcji nasze przedszkole otrzymało pamiatkowy dyplom

GALERIA ZDJĘĆ

Przy okazji wyjścia na cmentarz, przedszkolaki z gr. V wybrały sie na Skrzynczynę. Przeszły nowo powstałymi ścieżkami edukacyjnymi – jedna z nich jest poświęcona faunie i florze, druga zaś grzybom. Przedszkolaki dowiedziały sie z tablic edukacyjno – informacyjnych, jakie gatunki grzybów występują w polskich lasach. Najwiekszą atrakcją były ogrmne grzyby, pod którymi wszyscy chętnie robili zdjęcia. Dzięki zamieszczonych tam figurom grzybów, dzieci zobaczyły niektóre, olbrzymich rozmiarów, ich okazy. Ostatnią atrakcją odrestaurowanej Skrzynczyny była pływająca fontanna, która abstrahując od pięknych efektów wizualnych, natlenia wodę w stawie.

GALERIA ZDJĘĆ