MIEDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Bożena Pazdan

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada.

W naszym przedszkolu ten wyjątkowy dzień obchodziliśmy w poniedziałek 6 listopada. Tego dnia dzieci w pięknych strojach bajkowych uczestniczyły w zabawach, konkursach.
Przedszkolaki słuchały ulubionych bajek, rozpoznawały ich tytuły, postacie, rekwizyty z bajek. Układały „bajkowe” puzzle, naśladowały bajkowych bohaterów, bawiły się przy muzyce, rozwijały szybkość i refleks w zabawach ruchowych, kolorowały bajkowe obrazki. Wykonały prace plastyczne przedstawiające ulubione postacie z bajki.

FOTORELACJA - GRUPA II, III

FOTORELACJA  - GRUPA V, VI

Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka.
Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Wpływają na rozwój społeczny często uczą rozróżniania dobra od zła, prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia. Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych. Dzień ten przyniósł nam dużo radości. Warto czytać bajki, to dobry sposób na spędzenie czasu z rodzicami, bliskimi. Zachęcamy do skorzystania z Bajkowej Czytelni w naszym przedszkolu.