ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Marta Skiba

10 listopada w naszej placówce, odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości...

W tym roku za oprawę artystyczną była odpowiedzialna grupa 5. Przedszkolaki od paru tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia pod opieką wychowawcy. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki o Polsce oraz zatańczyły Krakowiaka w strojach krakowskich. O godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn, włączając się tym samym w akcję MEiN-u „Szkoła do hymnu”. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy również dzieciom szacunek dla polskich symboli. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci naszych „Małych Polaków”.