NASZE PRZEDSZKOLE ŚWIĘTOWAŁO JUBILEUSZ 50 - LECIA

Publiczne Przedszkole Nr 2 im. Janusza Korczaka w Sędziszowie Małopolskim 23 listopada 2023 r. obchodziło Jubileusz 50-lecia.

Świętowanie tej wyjątkowej okazji rozpoczęło się od Mszy św. odprawionej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim.

Następnie zaproszeni goście, a wśród nich wielu absolwentów, zwiedzili mury przedszkola - miejsca pełnego wspomnień i sentymentów, podziwiając piękne, kolorowe sale zajęć oraz pozostałe pomieszczenia. Zapewne niejednej osobie łza wzruszenia zakręciła się w oku...

Część oficjalna uroczystości odbyła się w hali Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Sędziszowie Małopolskim. Rozpoczęła się od sygnału trąbki i wejścia na salę Króla Maciusia I wraz z dyrektorem przedszkola p. Renatą Śliwą, która w krótkim przemówieniu przywitała szanownych gości.

Kolejnym punktem programu były występy przedszkolaków, które dostarczyły niezapomnianych, cudownych przeżyć i wrażeń. Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne w bardzo ciekawym programie artystycznym związanym z patronem przedszkola Januszem Korczakiem, zdobywając serca zgromadzonej publiczności!

Gościem specjalnym uroczystości był absolwent przedszkola p. dr Jacek Magdoń, Radny Sejmiku Wojewódzkiego, starszy specjalista rzeszowskiego IPN, który przedstawił postać historyczną Janusza Korczaka i przybliżył mało znane wątki z jego życia w oparciu o źródła historyczne z akt Centralnego Archiwum Wojskowego.

Jako kolejne głos zabrały byłe dyrektorki przedszkola p. Barbara Szot, a następnie p. Helena Niziołek, które podzieliły się wzruszającymi wspomnieniami z lat pracy w miejscu pełnym dziecięcych uśmiechów, zabawy i nauki.

Do części artystycznej zostali włączeni również absolwenci, którzy opuścili mury przedszkola przed kilkunastu laty. To właśnie oni przedstawili wspomnienia pierwszych byłych Pań dyrektorek placówki, wspólnie z przedszkolakami zatańczyli Poloneza oraz zapewnili oprawę muzyczną, wokalną i oświetleniową.

Jubileusz uświetniła prezentacja multimedialna będąca wspomnieniem uroczystości, imprez, zabaw i zajęć przedszkolnych z minionego czasu.

Podczas tak wspaniałej uroczystości nie zabrakło znamienitych gości w osobach: Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, starszy specjalista Instytutu Pamięci Narodowej dr Jacek Magdoń, w imieniu Podkarpackiego Kuratora Oświaty - Starszy wizytator Magdalena Ćwikła, Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Bogusław Kmieć, Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Pająk, Zastępca Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego Piotr Kapusta, Przewodniczący Komisji Oświaty Marcin Lach, była Zastępca Burmistrza – Elżbieta Świniuch, Duchowni: Ks. Dziekan Krzysztof Gac, Gwardian Kapucynów Janusz Pałka, Michalita Robert Ryndak, Służby mundurowe oraz przedstawiciele Związku Strzeleckiego „Strzelec” im. Józefa Piłsudskiego i „Orląt”, Dyrektorzy jednostek oświatowych: przedszkoli, szkół podstawowych i średnich, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Biblioteki Publicznej, Dyrektorzy jednostek samorządowych, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej, Przewodnicząca Zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy, Przedstawiciele Rady Rodziców oraz osoby zaangażowane w utworzenie przedszkola na czele z panem Józefem Przybkiem.

Swoją obecnością zaszczycili nas emerytowani pracownicy na czele z Paniami dyrektorkami, absolwenci oraz Sponsorzy i Przyjaciele przedszkola.

Były wzruszenia, podsumowania minionego czasu, osiągnięć i sukcesów a także przemówienia gości ze słowami uznania i podziękowania za ogromne zaangażowanie, wytrwałość i pracę włożoną w wychowanie dzieci. Były prezenty dla przedszkola i przedszkolaków, życzenia wielu sukcesów, kwiaty i gratulacje za co Serdecznie Dziękujemy.

Po części oficjalnej Dyrektor przedszkola p. Renata Śliwa zaprosiła wszystkich gości na poczęstunek.

Jubileusz 50-lecia być szczególnym i niezwykłym wydarzeniem, które na długo pozostanie w naszych sercach i wspomnieniach.

FOTORELACJA TvS

FILM -  dzięki uprzejmości p. Wojciecha Kłóska przy współpracy TvS

Długie przygotowania do tak ważnej uroczystości zaangażowały nie tylko Dzieci i całą Kadrę pracowniczą, ale także RODZICÓW.

Składamy najserdeczniejsze PODZIĘKOWANIA Radzie Rodziców oraz bezpośrednio zaangażowanym Rodzicom za pomoc i ogromne wsparcie w organizacji Jubileuszu 50-lecia Naszego Przedszkola.

Wszystkim Rodzicom Dziękujemy za wyrozumiałość i zorganizowanie opieki nad dziećmi w tym wyjątkowym dniu.

PRZYGOTOWANIE I REALIZACJA UROCZYSTOŚCI:

SCENARIUSZ – Jolanta Żuczek

CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA, I TANIEC „KRAKOWIAK”, „POLONEZ”
- dzieci z Gr. V wych. Marta Skiba
dzieci z Gr. VI wych. Bożena Pazdan, Urszula Kmieć

TANIEC W KAPELUSZACH”
- dzieci z
Gr. III wych. Kornelia Przywara, Maria Setera

PREZENTACJA MULTIMEDIALNAKornelia Przywara

ABSOLWENCI:

ODCZYTANIE WSPOMNIEŃ – Nikoletta Opiela, Marlena Przywara, Tatiana Idzik

TANIEC POLONEZ – członkowie grupy tanecznej „ROCHY” - Zuzanna Naja, Wiktoria Kocur, Klaudia Kocur, Kamila Kubrak, Karina Marć, Kacper Drapała, Konrad Gnacek, Marcin Wozowicz, Michał Przystaś, Patryk Matykowski  oraz Iwona i Mateusz PająkPająk