SZKOŁA PAMIĘTA 2023

Nasze przedszkole przyłączyło się do tegorocznej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. Szkoła Pamięta 2023.

Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach poświęconych tej tematyce, rozmawiały o zmarłych i znanych Świetych, dowiedziały się czym jest odwaga, poświęcenie i ofiara poległych bohaterów. W placówce została zorganizowana uroczysta akadmia dla całej społeczności przedszkolnej z okazji Odzyskania Niepodległosci przez Polskę. W ramach projektu grupy odwiedzały pobliskie miejsca pamięci, by zapalić znicz i oddać hołd zmarłym.

Za udział w projekcie otrzymaliśmy  Podziękowanie