50 URODZINY PRZEDSZKOLA ... OD ZAPLECZA

Barbara Szczęch, Marta Pieja, Renata Śliwa

W tym tygodniu uroczyście obchodziliśmy 50 urodziny naszego przedszkola. Jakież to wielkie szczęście, że to właśnie w 2023 roku, przyszło nam świętować tak wspaniałą rocznicę. Czas szybko leci, a na kartach historii zostało już zapisane sporo lat.

Przygotowania do tak wspaniałej rocznicy rozpoczęły się dużo wcześniej. Włączyły się do nich wszystkie dzieci, każde na swoje możliwości. Przydzielone zadania wykonały wspaniale!. Podczas zajęć, pogadanek i swobodnych rozmów dzieciom zostały przybliżone słowa – jubileusz, urodziny przedszkola. Przedszkolaki wypowiadały się również na temat „Jak chciałabyś, chciałbyś, żeby wyglądało przedszkole w przyszłości?”. Wykonały również prace plastyczne na ten temat, które zachwyciły odwiedzających gości. Uczyły się hymnu naszego przedszkola i z przyjemnością go odśpiewywały.

Starsze grupy szlifowały scenariusz, żeby wypaść jak najlepiej i ćwiczyły od rana do późnych godzin układy taneczne krakowiaka, poloneza, taniec z kapeluszami.

Ostatnie dni przygotowań to ogromny stres przed występami na hali w Szkole Podstawowej nr 3 w Sędziszowie Małopolskim. Logistyka działań udała się dzięki wsparciu pana dyrektora Benedykta Czapki.

Dzień przed uroczystością wszystkie dzieci z przedszkola zostały zaproszone na udział w próbie generalnej, która wyszła rewelacyjnie. Każdy skupiony na swoim zadaniu dał z siebie wszystko.

Również cały Personel przedszkola i Rodzice włączyli się w przygotowania do tej uroczystości.  Najpierw szycie strojów, pieczenie placków i ciastek, przygotowywanie słonych przekąsek, pakowanie pamiątek jubileuszowych dla gości, wykonywanie dekoracji i aranżacja sali……, a później już tylko wielkie sprzątanie.

Jubileusz czyli uroczyste urodziny związane są z prezentami. W piątek po jubileuszu Pani Dyrektor zaprosiła wszystkie dzieci do ich rozpakowywania.

Mnóstwo prezentów od naszych Gosci i Sponsorów, które będziemy mogli wykorzystać w przedszkolu/ stoliki gier, materiały plastyczne, książki, bibeloty, gadżety, mnóstwo słodyczy/ sprawiły nam dużo radości.

W salach czekała na nas następna niespodzianka - lody. Pyszne i duże!!!

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM za pomoc w przygotowaniu tak ważnego dla nas święta!!!
Na długo pozostanie nam w pamięci ten szczególny dzień.

PAMIĄTKI JUBILEUSZOWE:

Wypiek i ozdabianie pierniczków – p. Agnieszka Magryś,
Opracowanie graficzne zaproszenia, kalendarza, folderu, torby
               – Kornelia Przywara, Aleksandra Draus, Konrad Gnacek,
Medale dla dzieci – wykonanie Kornelia Przywara, metalizowanie – firma Texen.

FILMIK - PRZYGOTOWANIA  - autor zdjęć i filmu - Ula Kmieć

W holu przedszkola została zorganizowana pojubileuszowa galeria zdjęć z lat 1973 - 2023