TEATRZYK W PRZEDSZKOLU - ZACZAROWANY LAS

Bożena Pazdan

W środę 8 listopada 2023 r. gościliśmy Teatr Lalek „Pinokio”, który przedstawił dzieciom spektakl ekologiczny pt. „Zaczarowany las″.

To historia chłopców, którzy spędzając dzień w lesie nie stosują zasad dobrego zachowania w stosunku do zwierząt i przyrody. Podczas zabawy łamią gałęzie, śmiecą i robią wiele hałasu. Na szczęście chłopcy zrozumieli, jak ważną rolę odgrywa przyroda, las w życiu zwierząt oraz samego człowieka. Spektakl wzbudził ogromne zainteresowanie i przejęcie. Miał na celu uświadomić dzieciom jak ważne jest kształtowanie u dzieci proekologicznych postaw takich jak: dbanie o środowisko, las i odpowiednie zachowanie się w lesie. Takie przedstawienia budzą wrażliwość na potrzeby zwierząt, do bycia odpowiedzialnym za przyrodę. Dziękujemy i czekamy na kolejne przedstawienie.