PROJEKT EDUKACYJNY PROMUJĄCY ZDROWE NAWYKI ŻYWIENIOWE "WITAMINKI" - CEBULA

Marta Pieja

Cebula Celina to bohaterka grudniowego wyzwania warzywnego projektu „ Witaminki”.

Cebula Celina zmartwioną ma minę.
Zapłakany każdy, kto widzi Celinę.
Chlip, chlip, chlip, chlip, chlip, chlip.
Lecą z oczu wielkie łzy.

Lecz kiedy wirusy zagrodzą ci drogę,
ona bez wahania je zwalczyć pomoże.
Hip, hip, hip, hip, hura.
Wielką moc cebula ma.

14 grudnia dzieci grupy II z radością podjęły cebulowe wyzwania. W trakcie zajęć badawczych dzieci poznały różne odmiany cebul: białą, czerwoną, żółtą, szarotkę, cukrową, dymkę, siedmiolatkę uprawianą dla liści czyli szczypioru. Dzieci zapoznały się również z walorami zdrowotnymi cebuli, która jest naturalnym lekarstwem, wykonując syrop z cebuli. Dowiedziały się też, co oznacza być ubranym na cebulkę, jak i mieć fryzurę na cebulkę. Poznały ciekawostkę o tym jak uniknąć łzawienia oczu podczas krojenia cebuli- należy podejść do okna i zrobić kilka głębokich wdechów.

Bawiły się przy piosence „ Cebula Celina” oraz wykonały pracę plastyczną „ Cebula u fryzjera”.

Kolejne zadanie z projektu edukacyjnego „ Witaminki” zrealizowane.