WYJŚCIE DO KINA

Maria Setera

21 grudnia  z inicjatywy Rady Rodziców wszystkie grupy z naszego przedszkola wybrały się do kina “Jedność” na bajkę o Kici Koci.

Kino to jedno z pierwszych ważniejszych wydarzeń kulturalnych w życiu dziecka. Ma ono wiele aspektów przyciągających małego widza. Tajemnicza atmosfera, magia wielkości ekranu, siła dźwięku, dynamiczność i kompozycja obrazu – to wszystko składa się na atrakcyjność przekazu, który powoduje, że wizyta w kinie jest wspaniałą przygodą a także okazją do integracji dzieci z wszystkich grup. Przyciemniona sala, wygodne fotele i ogromny ekran wzbudziły ogólne zainteresowanie. Zaciekawione dzieci zasiadły wygodnie w fotelach i dały się wciągnąć magii kina.

Przedszkolaki z zaciekawieniem śledziły przygody jakie przytrafiały się bohaterce. Historie przedstawione w bajce odzwierciedlały dziecięcą codzienność oraz ukazywały pełen ciepła i radości świat. Główni bohaterowie Kicia Kocia wraz z wiernymi przyjaciółmi odkrywali odważnie świat i stawiali czoła wielu nowym sytuacjom. Celem wyjścia było nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie. Wszystkim bardzo podobały się przygody Kici Koci i jej przyjaciół o czym świadczył uśmiech na buziach wszystkich wychowanków opuszczających kino. Bajka, którą obejrzały z pewnością dostarczyła przedszkolakom wielu pozytywnych wrażeń i emocji, którymi dzieci dzieliły się między sobą w drodze powrotnej do przedszkola.