OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACJI ZDROWOTNEJ - KLUB MLECZAKA - GRUPA III

Klub Mleczaka” to Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków z którym zaczęła swoją przygodę grupa III....

W ramach realizacji Programu w grudniu dzieci z grupy III aktywnie uczestniczyły w pierwszych zajęciach wg scenariusza nt. „Myjemy zęby z Mleczakiem”.

Przedszkolaki wraz z nowymi przyjaciółmi: Mleczakiem, Krokodylem Aleksandrem i Lisicą Karoliną obejrzały teatrzyk na temat "zdrowych i chorych ząbków", zdobywały wiedzę jak prawidłowo dbać o ząbki, jak sobie z nimi radzić oraz jak w domu i w przedszkolu należy je prawidłowo myć. Oczywiście swoje umiejętności ćwiczyły na modelu szczęki oraz na swoich ząbkach w przedszkolnej łazience.

Podsumowaniem grudniowych zajęć był pierwszy konkurs „POMOCNIK MLECZAKA”, który polegał na wspólnym wykonaniu modelu szczoteczki do zębów dowolną techniką i przesłaniu zdjęcia do organizatorów.

Mamy nadzieje, że szczoteczka gigant spodoba się i że nasza praca zostanie doceniona….

FOTORELACJA

Inicjatywa programu „Klub Mleczaka” powstała z myślą o najmłodszych – dzieciach w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.

W tym wieku bardzo istotne jest wytworzenie trwałego nawyku higieny jamy ustnej, poprzez regularne szczotkowanie zębów, a także spożywanie odpowiednich pokarmów. W Polsce jednak mimo podejmowanych działań, od 41% do blisko 90% dzieci (w zależności od grupy wiekowej) ma próchnicę. Wyniki są przerażające, a problem pogłębia fakt, iż pierwsza wizyta u stomatologa odbywa się w chwili, gdy dziecko ma już próchnicę, często zaawansowaną.
Celem programu jest dotrzeć do jak największej liczby dzieci, wytworzyć i utrwalić u nich nawyk higieny jamy ustnej. To najlepsza inwestycja w młodego człowieka, gwarantująca zdrowie w życiu dorosłym.