WYCIECZKA DO SADU GRUPA IV

Urszula Kmieć

9 listopada 2021 roku dzieci z grupy IV udały się na wycieczkę do sadu  Pana Mieczysława Steca w Gnojnicy. Celem naszego wyjazdu było poznanie środowiska przyrodniczego, jakim jest sad, obserwacja prac wykonywanych jesienią, poznanie wyglądu drzew owocowych rosnących w sadzie oraz integracja grupy. Wielką radością okazała się dla dzieci już sama jazda busem. W sadzie powitał nas syn Pana Mieczysława, który oprowadził nas po alejkach pełnych drzew owocowych. Gospodarstwo Państwa Steców to ogromnie duży sad, w którym rośnie wiele różnych odmian jabłoni. Dzieci grzecznie spacerowały pośród małych i większych drzewek, podziwiając to niezwykłe miejsce, samodzielnie zbierając jabłka. Czuliśmy się jak w raju! Przedszkolaki uzbierały razem dwie skrzynki, trzy duże koszyki i jedno wiaderko jabłek. Przy okazji częstowały się także pysznymi owocami, prosto z drzewa… gdyż takie smakują najlepiej…a zapach i błyszcząca skórka, były najlepszą zachętą do spożywania witamin. W przedszkolu dzieci częstowały innych przywiezionymi owocami. Zebrane jabłka niebawem upieczemy na grillu w ogrodzie przedszkolnym, gdyż podobnie jak ziemniaki w mundurkach, jabłka pieczone na ruszcie mają swój nieodparty urok i bardzo charakterystyczny smak. Przypalana skórka odchodzi bez problemu i odsłania miękki miąższ owocu, który przypomina w smaku nadzienie szarlotki. Mmmmm…. pyycha!!! Z zebranych jabłek wyciśniemy także pyszny sok w wyciskarce i zjemy przepyszną szarlotkę :)

Wycieczka do sadu była bardzo ciekawą lekcją przyrody i wywarła na nas wiele pozytywnych emocji. A Panu Mieczysławowi Stecowi bardzo dziękujemy za ukazanie nam piękna jesiennego sadu, wprowadzenie nas w „tajniki owocowe” a przede wszystkim za przepyszne, zdrowe jabłuszka, które dostaliśmy zupełnie za darmo. Dziękujemy!!!