Z WIZYTĄ W KOMISARIACIE POLICJI W SĘDZISZOWIE MAŁOPOLSKIM - GRUPA III

W ramach zajęć o ważnych i potrzebnych zawodach służb ratunkowych, 7 maja 2024 r. przedszkolaki z grupy III wybrały się na pieszą wycieczkę, której celem było poznanie Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim.

Przed wejściem czekał na nas podkom. Andrzej Wojton oraz dzielnicowy sierż. szt. Jarosław Przydział, który powitał wszystkich i zaprosił do odwiedzenia komisariatu. Pierwszym pomieszczeniem, do którego weszłyśmy była policyjna dyżurka – miejsce, w którym przyjmowane są wszystkie zgłoszenia. Dzieci poznały w jaki sposób patrolowane jest miasto, jak wygląda umundurowanie i wyposażenie potrzebne w codziennej pracy policjanta.

Z zaciekawieniem i niewielkim strachem przedszkolaki odwiedziły miejsce, w których przebywają tymczasowo osoby zatrzymane za przestępstwa lub przewinienia.

Największą radość sprawiło dzieciom oglądanie policyjnego radiowozu, do którego mogły wsiąść na miejscu kierowcy, użyć sygnałów dźwiękowych i świetlnych pod czujnych okiem policjanta.

Spotkanie zakończono pamiątkowym zdjęciem, wszystkie dzieci zostały obdarowane elementami odblaskowymi, które będą mogły nosić przy swojej odzieży.

Wdzięczne za wizytę przedszkolaki wręczyły panom policjantom pamiątkowe podziękowanie.

Regularność spotkań z pracownikami policji to jeden z elementów edukacji o bezpieczeństwie. Właśnie przez takie działania staramy się kształtować pozytywny wizerunek służb mundurowych gdyż chcemy, aby od najmłodszych lat dzieci darzyły policję zaufaniem i wyrobiły w sobie poczucie, że gdy będzie taka potrzeba, to bez chwili zawahania mogą zwrócić się o pomoc.