JAPOŃSKI TEATR KAMISHIBAI

Marta Skiba

Środa 15 maja była wyjątkowym dniem w naszym przedszkolu. W ramach dni Bibliotekarza odwiedziła nas pani Kasia z Biblioteki Pedagogicznej....

Pokazała dzieciom inną formę czytania bajek  jaką jest wykorzystanie japońskiego teatru kamishibai. Jej podstawą jest drewniana scena (jap. butai – scena) z trzema rozkładanymi skrzydłami, w których umieszcza się karty z ilustracjami. Osoba stojąca przy teatrzyku przekłada ilustracje, jednocześnie kontynuując opowieść. Dzieci wysłuchały bajki „Kot i myszka”.

Sztuka ta pobudza wrażliwość dziecka, zachęca do podejmowania dyskusji, wyrażania opinii i sądów. Dzięki temu dziecko wzbogaca swoje słownictwo i rozwija umiejętność formułowania dłuższych wypowiedzi. Zachęcamy do wykorzystania tej metody pracy również z dziećmi w domu. Będzie to miła forma spędzenia czasu z dziećmi.