SPOTKANIE GRUPY IV W BIBLIOTECE

Martyna Bochenek

Wprowadzenie dziecka w świat literatury już od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania przez sztukę, a także jednym z ważnych celów naszego przedszkola.

U naszych wychowanków kształtujemy nawyki stałego obcowania z książką. Mamy świadomość, że wiek przedszkolny jest idealnym okresem w rozwoju dziecka dlatego staramy się zainteresować go literaturą, która pobudzi jego wyobraźnię, wzbogaci mowę o nowe pojęcia, wprowadzi w świat baśni, nauczy zachowań w różnych sytuacjach życiowych.

Z biblioteką zapoznała dzieci Z Gr. IV Pani Dorota, która opowiadała dzieciom o tym miejscu, z wielkim zainteresowaniem.  Dzieci  oglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych.
Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. W trakcie pobytu w bibliotece dzieci rozwiązywały zagadki, tworzyły małą wystawkę książek oraz układały puzzle związane z postaciami z bajek i baśni. Pani Bibliotekarka przeczytała nam opowiadanie japońską sztuką -  kamishibai.

Całe spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Ta wartościowa wizyta zabrała  dzieci w świat pełen fantazji, dobrych myśli i ciekawych przygód.  A biblioteka zyskała nowych czytelników, bo dzieci zapewniły, że tu wrócą! Jeszcze raz dziękujemy Pani Bibliotekarce za spotkanie.