WIZYTA PANI PIELĘGNIARKI W GRUPIE III

Maria Setera

15 maja przybył do grupy III niecodzienny gość- mama Ali pani Monika Kaniewska, która z zawodu jest pielęgniarką....

W bardzo ciekawy sposób opowiedziała przedszkolakom czym zajmuje się pielęgniarka, na czym polega jej praca oraz gdzie można spotkać pielęgniarki. Pani Monika zaprezentowała przedmioty niezbędne do wykonywania tego zawodu i wyjaśniła do czego służą. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć strzykawki, bandaże, ciśnieniomierz, gleukometr, kroplówkę, stetoskop i inne akcesoria medyczne. Mogły posłuchać bicia serca.

Pani pielęgniarka zademonstrowała dzieciom niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, zrobienie zastrzyku, działanie kroplówki, mierzenie poziomu cukru czy temperatury a nawet mierzenie ciśnienia.

Dzieci dowiedziały się także jak należy się zachowywać  podczas choroby oraz o konieczności zażywania leków tylko pod okiem dorosłych. Podczas spotkania przedszkolaki miały również okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić  i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Dzieci, udzielając odpowiedzi na pytania gościa, wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat zdrowego stylu życia. Podczas spotkania uświadomiły sobie, iż niewinne kichanie bądź też zwykłe wycieranie „noska”, jest bardzo ważne, gdyż nieumiejętne prowadzi do wielu chorób. Pani pielęgniarka zachęcała wszystkie dzieci do codziennych zabiegów higienicznych, a przede wszystkim do mycia rąk przed posiłkami, po wyjściu z toalety, a także po skończonej zabawie. Wszystkie dzieci zobowiązały się do systematycznego wdrażania nawyków wszystkich zabiegów higienicznych.

Wizyta pani pielęgniarki zakończyła się pamiątkowym zdjęciem, wręczeniem dyplomu z podziękowaniem za wspaniałe zajęcia praktyczne.

DZIĘKUJEMY PANI MONICE ZA MIŁE SPOTKANIE I POŚWIĘCONY CZAS