OSTATNIA TEGOROCZNA AUDYCJA MUZYCZNA

Martyna Bochenek

20 V przedszkole ponownie odwiedzili muzycy z filharmonii. Na tej audycji przypomnieliśmy sobie jakie ważne dla Polski święta obchodzimy w maju.

Jest to czas, w którym powinnyśmy szczególnie pamiętać o sprawach dotyczących naszej ukochanej Ojczyzny. W maju miały miejsce szczególne wydarzenia, dzięki którym Polska stała się pierwszym krajem w Europie i drugim na świecie z własną konstytucją.

Podczas tego spotkania dowiedzieliśmy się czym jest Konstytucja oraz nauczyliśmy się o niej piosenki. Poznaliśmy nowy instrument – trąbkę oraz słowo „trębacz”. Rozmawialiśmy również o pieśniach wojskowych i wspólnie zaśpiewaliśmy kilka z nich.

Na koniec razem maszerowaliśmy jak prawdziwi żołnierze wsłuchując się w wystukany rytm.

To już ostatnie spotkanie z muzykami w naszym przedszkolu. Bardzo dziękujemy muzykom za miło spędzony czas w tym roku szkolnym.