TRÓJKA CZYTA DZIECIOM - CARITASOWA AKCJA SP3

Książki rozbudzają wyobraźnię, uczą nazywania i przeżywania emocji, kształtują postawy moralne....

Świadomi, jak wiele korzyści płynie ze wspólnego czytania, 21 maja 2024 r. w ramach współpracy z sąsiadującą Szkołą Podstawową Nr 3 gościliśmy cztery uczennice: Klarę Babiarz, Hannę Wszołek, Maję Kocioł i Aleksandrę Sołek.
Nasze absolwentki pod opieką ks. Mateusza Wielgosza w ramach Caritasowej akcji "Trójka czyta dzieciom" we wszystkich grupach przeczytały przedszkolakom bajeczki m.in. „Rower pani Klary”, „Jadzia Pętelka idzie na spacer", „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.
Przedszkolaki z uwagą słuchały swoich starszych koleżanek, a na koniec brawami podziękowały za wprowadzenie ich w bajkowy świat.

Każdy wie, że czytanie książek dzieciom pozytywnie wpływa na ich rozwój. Słuchanie bajek wzbogaca wiedzę, słownictwo, ułatwia swobodę w mówieniu, uczy samodzielnego myślenia oraz poszerza wiadomości o otaczającym świecie, jak również wprowadza czytelników w nieznany, fantastyczny świat.

Serdecznie Dziękujemy naszym absolwentkom za miłą atmosferę, za przybycie i poświęcony czas, aby poczytać naszym przedszkolakom.