PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W SZKOLE

Bożena Pazdan

10 maja dzieci z grupy VI odwiedziły koleżanki i kolegów z I klasy Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Sędziszowie Małopolskim...

Dla sporej części naszych przedszkolaków ten rok szkolny jest ich ostatnim rokiem w przedszkolu. Przed nimi nowe wyzwanie – nauka w szkole. Aby lepiej przygotować dzieci do startu w tę szkolną rzeczywistość, wybraliśmy się z wizytą do naszych starszych kolegów. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wygląda sala lekcyjna, zasiąść w szkolnych ławkach oraz wziąć udział w zabawach integracyjnych z elementami kodowania, rozwijających sprawność manualną, fizyczną.

Dzieci wspólnie ze swoimi starszymi kolegami rozwiązywały zagadki związane z przyborami szkolnymi, wycinały, wyszukiwały litery i układały swoje imiona, kodowały, grały w piłkę.

Zabawy te łączyły naukę z przyjemnością, pozwoliły zwiększyć zaangażowanie dzieci i ułatwiły przyswajanie wiedzy. Taka  integracja poprzez zabawę, zespołowe rozwiązywanie zadań buduje relacje. Dzieci uczą się współdziałania, sprzyja to tworzeniu więzi i wzajemnego zaufania  oraz rozwijaniu umiejętności społeczne.  Poprzez wspólne gry i aktywności, dzieci uczą się, jak wyrażać swoje myśli i słuchać opinii innych, co jest fundamentem skutecznej komunikacji. Zabawy integracyjne uczą dzieci jak rozpoznawać i szanować uczucia innych, co jest kluczowe dla rozwoju empatii. Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.

Serdecznie Dziękujemy Pani Katarzynie Urban za pomysłowe zajęcia, wspólną integrację i mile  spędzony czas. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały dyplom „Gotowi na szkołę”.
Mamy nadzieję, że to cenne doświadczenie pomoże dzieciom i ułatwi im przekroczenie progu szkoły we wrześniu.