PODSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO - BAJKI POMAGAJKI - GRUPA III

Przedszkolaki z Grupy III po raz kolejny zakończyły wspaniałe spotkania z BAJKAMI – POMAGAJKAMI...

Nasi Mali słuchacze bardzo chętnie i ze skupieniem odbierali mądre treści bajek terapeutycznych zaproponowanych przez organizatorów projektu. Podczas wspólnych chwil z bajką rozwijały własną wyobraźnię oraz przeżywały wspaniałe i ciekawe przygody razem z głównymi bohaterami, bo "bajka jest dobra na wszystko!", a szczególnie bajka terapeutyczna.

DZIĘKUJEMY organizatorom projektu "Bajki Pomagajki" za umożliwienie dzieciom zrozumienia trudnych tematów w przyjemny i bajkowy sposób.

Relacje i zdjęcia ze spotkań z bajkami na bieżąco były wysyłane do organizatorów projektu.
A tak wyglądały nasze spotkania z bajkami pomagajkami:

we wrześniu

w listopadzie

w grudniu

w styczniu

W lutym

w marcu

w kwietniu

"Bajki Pomagajki" to ogólnopolski projekt realizowany już kolejny rok w Grupie III. Jest zgodny z aktualnym kierunkiem polityki oświatowej: ochrona i wzmacnianie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Głównym założeniem projektu jest czytanie bajek terapeutycznych w czasie, kiedy nauczyciel uzna to za stosowne.

W ramach projektu dzieci wysłuchały 7 bajek terapeutycznych, na ich podstawie:
- ćwiczyliśmy umiejętność dzielenia się, mówienia prawdy i czynienia dobra,
- rozmawialiśmy o wartości rodziny,
- uczyliśmy się szacunku do przyrody,
- szukaliśmy sposobów rozwiązywania konfliktów rówieśniczych,
- uczyliśmy się współpracy i nawiązywania relacji w grupie,
- szukaliśmy sposobów, żeby oswoić swój strach,
- braliśmy udział w zabawach uczących stawiać czoła swoim lękom,
- rozmawialiśmy o dostrzeganiu odmienności i jej akceptacji.

Realizowane zadania przyczyniły się do budowania pozytywnej samooceny dzieci, kształtowania umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych z punktu widzenia dziecka, dostrzegania ważnych wartości w życiu człowieka. Na pewno będziemy kontynuować spotkania z bajkami w kolejnych latach.

Za udział w projekcie nasze przedszkole otrzymało CERTYFIKAT