WIZYTA W SZKOLE - GRUPA V

Marta Skiba

12 czerwca starszaki z gr. V zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej Nr 3 na zajęcia pokazowe w klasie III....

Wizyta ta miała na celu adaptację i integrację przedszkolaków ze szkołą Niektórzy po raz pierwszy przekroczyli szkolny próg – toteż było to dla nich nie lada przeżycie. Mnóstwo radości wywołały spotkania z rodzeństwem oraz koleżankami i kolegami z podwórka . Już niedługo dzieci z oddziału przedszkolnego będą zdobywać wiedzę w murach szkoły. Zasiądą w ławkach jako uczniowie klas pierwszych. Dzieci zobaczyły jak wyglądają zajęcia w szkole, jak dzieci piszą, czytają odpowiadają. W czasie lekcji zapoznały się z Legendą o poznańskich koziołkach. Wspólnie z trzecioklasistami układały plan wydarzeń. Na koniec zostali obdarowani przez panią Lidzię kolorowanką z koziołkami oraz szlaczkami. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia w szkole.