PRZEDSZKOLAKI ŚWIĘTOWAŁY DZIEŃ KREDKI

Ewelina Dobosz

INTROgrafika] 22 listopada - dzień kredki

INTROgrafika] 22 listopada - dzień kredki

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,
kolorowe kredki bardzo lubią mnie.
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,
namalują wszystko to co chcę…”

22 listopada Dzieci z grupy II zamieniły pochmurny, szary, listopadowy dzień w kolorowy. Tego dnia świętowały Dzień Kredki.  Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Celem zabaw było zapoznanie i utrwalenie kolorów, integracja grupy, kształcenie sprawności manualnych, doskonalenie umiejętności liczenia oraz wesoła zabawa. Dzieci dopasowywały obrazki do odpowiednich kolorów kredek, określały kolory, przeliczały kredki, układały z nich figury geometryczne, literki, cyferki, ozdabiały, kolorowały oraz tworzyły gigantyczne kredki. Tego dnia było kolorowo, wesoło i tęczowo.