PROJEKT EDUKACYJNY PROMUJĄCY ZDROWE NAWYKI ŻYWIENIOWE- WITAMINKI - GROSZEK GUCIO

Marta Pieja

Groszek Gucio to bohater kolejnego wyzwania warzywnego projektu edukacyjnego „ Witaminki”.....

14 czerwca dzieci grupy II z radością podjęły groszkowe wyzwania.
W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się, że groszek jest rośliną zieloną strączkową, którą można spożywać na surowo, najlepiej zaraz po zerwaniu
a jego spożywanie przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wynika to z tego, że jest bogatym źródłem białka. Dlatego zajmuje szczególne miejsce w jadłospisie dzieci i nastolatków znajdujących się w intensywnej fazie wzrostu i rozwoju, a także wegetarian i wegan oraz sportowców.

Degustowały groszek oraz wykonaną wspólnie tartę z zielonym groszkiem.

Wykonały pracę plastyczną „Groszek Gucio”.

Podjęły aktywność ruchową podczas zabaw:  W strąku”- rozwijająca współpracę, Hop do miski”- zabawy zręcznościowej, Groszek Gucio” – zabawy przy piosence.

Kolejne zadanie z projektu edukacyjnego „ Witaminki” zrealizowane.