MUZYCZNE PODRÓŻE MAŁE I DUŻE - WYJAZD DO FILHARMONII PODKARPACKIEJ

Ewelina Dobosz

18 czerwca dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Filharmonię Podkarpacką, która dostarczyła naszym małym słuchaczom wiele muzycznych wrażeń.....

W tym magicznym miejscu przy dźwiękach największych przebojów wystąpili dobrze znani i lubiani muzycy. Wiesława Stefanik – edukatorka kulturalna, od 10 lat z powodzeniem prowadząca audycje muzyczne z ramienia Filharmonii Podkarpackiej. Bartosz Tarnawski – akompaniator audycyjny z ramienia Filharmonii Podkarpackiej. Witold Paśko – wirtuoz wszelkiej maści gitar ( w szczególności elektrycznej, ale też klasycznej). Michał Dudek – nauczyciel perkusji w kilku szkołach muzycznych. Michał Stefanik – na co dzień nauczyciel muzyki i akompaniator w Zespole Pieśni i Tańca Bandoska, Kamil Niemiec – skrzypek wirtuoz czujący muzykę wszystkimi zmysłami. Janek Stefanik – młody puzonista. Basia Stefanik – zachwyciła nas swoim wokalem i zaprosiła do wspólnego śpiewu. Krzysztof „Kris” Chlipała – instrumentalista, saksofonista, improwizator.

Wysłuchaliśmy piosenki z filmów animowanych m.in. Nowe dni z filmu Zaplątani, Na morza dnie z filmu  Mała Syrenka, Nie bój się chcieć z filmu Zwierzogród, a także popularne przeboje dla najmłodszych i trochę starszych: SiemaGóry do góryBella ciao oraz inne znane i lubiane utwory, przy których dzieci były zadowolone, aktywne i pełne radości.

Dziękujemy Muzykom za te wspaniałe doznania i z niecierpliwością czekamy na następny koncert.