ŻÓŁTY DZIEŃ - DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Marta Skiba

Szkoła Teresin - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Szkoła Teresin - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

"Jest taka kraina, gdzie dzień uśmiechem się zaczyna.
                      Kiedy staniemy tak naprzeciw siebie,
                 Ty uśmiechnij się do mnie, a ja do Ciebie".

Dzień 21 listopada w kalendarzu to Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który obchodzimy w naszym przedszkolu już kolejny rok. Wszystkie dzieci przyszły ubrane na żółto. Dekoracja na holu również była w tych kolorach. W czasie zajęć dzieci bawiły się przy zabawach zorganizowanych przez wychowawczynie. Rozmawiały o tym „Jak być uprzejmym”, oglądały bajkę "Zaczarowany flet” oraz teatrzyk kukiełkowy "Czarodziejskie słowa". Śpiewały piosenkę o ważnych słowach magicznych: proszę, dziękuję przepraszam.  Starszaki zaprosiły młodsze grupy na krótkie przestawienie o tym jak być uprzejmym i miłym każdego dnia. Na zakończenie wszystkie grupy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia w holu.

Święto Życzliwości to najdłuższa tradycja na świecie. Święto w Polsce odbywa się rokrocznie od 2006 roku, a obchody tegoż wydarzenia zapoczątkowało miasto Wrocław. Co roku jednak przybywa miast, które z tej okazji organizują przeróżne festyny, koncerty czy akcje charytatywne. Ideą całej akcji jest promowanie życzliwości i zachęta do czynienia dobrych uczynków.