OGÓLNOPOLSKI PROJEKT SERDECZNA KARTECZKA - GRUPA III - PODSUMOWANIE

Maria Setera

W roku szkolnym 2023/2024 dzieci z GRUPY III przystąpiły do realizacji Ogólnopolskiego Projektu „Serdeczna karteczka”.....

Realizacja projektu trwała od października 2023 do maja 2024 r. Nadrzędnym celem projektu było wykonanie kartek okolicznościowych. Kartki były przekazem nie tylko życzliwości, empatii, ale i szacunku dla pracy innych. Poprzez wykorzystanie różnych technik plastycznych dzieci miały możliwość rozwijania aktywności twórczej.

Co miesiąc, zgodnie z harmonogramem projektu, przedszkolaki przygotowywały laurki z życzeniami dla przedstawicieli wymienionych poniżej zawodów:

- w październiku dla Kurierów i Przewoźników.

- w listopadzie dla Pracowników Socjalnych.

- w grudniu dla Seniorów.

- w styczniu dla Wolontariuszy.

- w lutym dla Przewodników Turystycznych.

- w marcu dla Stolarzy.

- w kwietniu dla Drogowców i Transportowców.

- w maju dla Pracowników przemysłu spożywczego.

W ramach projektu dzieci w każdym miesiącu, począwszy od października, wspólnie z wychowawcą uczestniczyły w zajęciach, podczas których omawiały specyfikę i charakter wybranego zawodu oraz samodzielnie wykonywały kartki okolicznościowe. Głównym celem projektu było wykonanie kartek okolicznościowych, dzięki którym przedszkolaki kształtowały postawy prospołeczne oraz uczyły się redagować tekst życzeń .

Za udział w projekcie przeddzkole otrzymało CERTYFIKAT I PODZIĘKOWANIE

GALEERIA ZDJĘĆ