CERTYFIKAT - KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

Bożena Pazdan

W roku szkolnym 2023/2024 nasze przedszkole przystąpiło po raz kolejny do edycji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, uzyskując certyfikat potwierdzający udział w tym projekcie......

Podczas realizacji zadań organizowane były zajęcia o tematyce ekologicznej i przyrodniczej. Bohaterem wszystkich materiałów programu był Kubuś, który pokazywał dzieciom piękno natury i uczył, jak ją chronić. Przeżywając rozmaite przygody, dowiedzieli się jaka jest rola każdego z nas w dbaniu o klimat, dlaczego warto oszczędzać prąd, po co segregować odpady, dlaczego warto jeść owoce i warzywa, jak mądrze robić zakupy, dlaczego do życia potrzebne nam są zwierzęta i rośliny i jak o nie dbać. Poza tym poznały sposoby na ochronę środowiska naturalnego i jego zasobów – a więc wody, powietrza i energii.

W ramach programu w przedszkolu zrealizowano sześć misji scenariuszy zajęć o następującej tematyce:
Misja przedszkole. Na tropie zmian klimatycznych. Misja dom. Na tropie ekonawyków. Misja sklep. Na tropie mądrych zakupów i życia w zgodzie w naturze. Misja las. Na tropie roślin i zwierząt. Misja Zielona energia. Na tropie odnawialnych źródeł energii. Misja Łąki i Pola. Na tropie zapylaczy.

Udział w programie dostarczył przedszkolakom wielu wrażeń. Dzieci były zaangażowane, chętnie współpracowały. Realizowane zajęcia budziły postawy proekologiczne i prozdrowotne. Dzięki programowi „Kubusiowi Przyjaciele Natury” od kilku lat skutecznie kształtujemy wrażliwość dzieci na przyrodę, wpajamy właściwe postawy oraz oddziałujemy na całą społeczność .

Przedszkole otrzymało certyfikat potwierdzający udział w projekcie

FOTOGALERIA - GRUPA III

FOTOGALERIA - GRUPA VI