ROWEROWY DZIEŃ W GRUPIE III

Maria Setera

Ma dwa kółka, kierownicę, ma pedały i siodełko.
Również ramę ma solidną, łańcuch, napęd jak śmigiełko!
Chcesz się zmęczyć pozytywnie, poczuć wiosnę, ruchu zażyć?
Wskocz na rower - o nim mowa - z nim się wiele może zdarzyć!

Rower to wspaniały środek transportu. Nie musimy martwić się czy wystarczy paliwa na trasę jak też czy nie zatrzymają nas niespodziewane korki, wystarczy na niego wsiąść i jechać tam, gdzie chcemy.....

Jazda na rowerze sprzyja nie tylko ochronie środowiska, bo rower nie wydziela trujących spalin, ale przede wszystkim rozwija tężyznę fizyczną, pozwala na spędzanie czasu na świeżym powietrzu i przyczynia się do propagowania zdrowego trybu życia.

21 czerwca dzieci z grupy III pojawiły się w przedszkolu ze swoimi rowerami, biegówkami by wspólnie świętować Rowerowy Dzień. Rodzice zadbali o bezpieczeństwo swoich pociech zaopatrując je w kaski.

Obchody tego dnia przedszkolaki rozpoczęły od zajęć w sali gdzie dzieliły się swoją wiedzą na temat historii roweru oraz zasad bezpiecznej jazdy na rowerze. Miały możliwość obejrzenia zdjęć, na których prezentowane były historyczne modele rowerów oraz zapoznały się z dokładną budową urządzenia. Przedszkolaki rozpoznawały też znaki drogowe oraz przypominały sobie zasady ruchu drogowego. Wszystkie dzieci rozumieją, że na drogach mogą poruszać się tylko  pod opieką dorosłych, zaopatrzone w kaski i odblaski.

Na zakończenie wszystkie dzieci udały się do Miasteczka Ruchu Drogowego, gdzie cieszyły się jazdą. Każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności jazdy na rowerze po przygotowanym torze prostym a także slalomie między pachołkami.

Dzieci brały również udział w rowerowych memorach. Miały za zadanie znaleźć określone przedmioty, które zostały wcześniej pokazane na zdjęciach.

Następnie wykazały się dużą cierpliwością i równowagą podczas wyścigu z jajkiem. Szczęśliwe i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.
TO BYŁ UDANY ROWEROWY DZIEŃ – SZEROKIEJ DROGI KOCHANI