TURNIEJ WIEDZY O ZDROWIU

Jolanta Żuczek

17 lipca 2024 r. dzieci na „Turnieju wiedzy o zdrowiu” mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat zdrowego stylu życia.

Przez cały rok przedszkolaki na okrągło pogłębiały swoją świadomość odnośnie samodzielnego dbania o swoje zdrowie, na wiele różnych sposobów. Każde dziecko – nawet maluszki, świetnie się orientuje w tych ważnych kwestiach i ma  o nich „kolorowe  pojęcie”. Przedszkolak wie, że dla zachowania zdrowia ważne jest nie tylko to, co zje, wie jaką rolę w życiu ludzi odgrywa ruch na świeżym powietrzu, kontakt z naturą, odpowiednia ilość snu. Nie obce jest mu słowo „ekologia”.

Podczas turnieju dzieci między innymi przypomniały sobie i utrwalały zasady dbania o higienę osobistą, segregowały zdrową i niezdrową żywność, rozwiązywały zagadki o tematyce zdrowotnej, oceniały zachowania sprzyjające zdrowiu i zachowania przeciwne, rozpoznawały za pomocą smaku , węchu i  dotyku niektóre zdrowe produkty. Podczas turnieju dzieci  rozwiązały wszystkie zadania, miło było się przekonać, że posiadana przez nich wiedza jest naprawdę spora…