BOHATERON 2021

Urszula Kmieć

BohaterON - Home | Facebook

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Nr 2 w Sędziszowie Małopolskim po raz  trzeci przyłączyły się do akcji BohaterON, która ma na celu uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Dzieci  z grup IV, V i VI podczas zajęć zostały zapoznane z trudną tematyką Powstania Warszawskiego.  Z zaciekawieniem słuchały  przedstawienia  pt. „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”, które oparte na relacji dziadziu – wnuczek, w prosty sposób wyjaśniło dzieciom, czym jest bohaterstwo, czyn patriotyczny i co zrobić, by móc się nazwać patriotą. Pokazało, co dla Powstańców Warszawskich znaczy pamięć o historii oraz jak ważna jest dla nich korespondencja z dzisiejszymi, młodymi patriotami. Aby podziękować bohaterom, którzy walczyli o naszą wolność, przedszkolaki podczas zajęć ozdabiały kartkę, na której napisano kilka miłych słów, dziękując za odwagę, poświęceni i za walkę o wolność.