WITAMY PO WAKACJACH

3 tygodnie temu

Serdecznie witamy Przedszkolaków oraz ich Rodziców u progu nowego roku szkolnego 2024/2025.

OGŁOSZENIA i szczegółowe INFORMACJE w Czytaj więcej

OGŁOSZENIA RÓŻNE:

PODSTAWOWA WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA

Uwaga!

WSZYSTKIE RZECZY OBOWIĄZKOWO PROSIMY PODPISAĆ !!!

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025 tj. 2 września w PONIEDZIAŁEK prosimy o przyniesienie podstawowych rzeczy osobistych dziecka:

- Pantofle (podpisane) na zmianę, łatwe do samodzielnego zakładania - zapinane na rzepy lub gumkę, na bezpiecznej podeszwie.

- Worek gimnastyczny (podpisany) ze strojem na gimnastykę – podpisane krótkie bawełniane spodenki i podpisany t-shirt (tylko grupa II - VI).

- Odzież zamienną na wypadek zabrudzenia czy zmoczenia (spodnie, bluzka, majteczki, skarpetki), którą należy zostawić w szatni.

- Chusteczki higieniczne – 2 opakowania (jedno w płaskim pudełku kartonowym oraz drugie opakowani w foli (10 małych paczek)

- Chusteczki nawilżane – mokre (1 opakowanie) – (tylko grupa I, II)

SPOTKANIE ADAPTACYJNE DLA CHĘTNYCH

30 VIII tj. w piątek w godzinach 9.00 – 11.00 odbędzie się spotkanie adaptacyjne dla rodziców i dzieci nowo przyjętych.
Dzieci, które po raz pierwszy przekroczą próg naszego przedszkola, będą miały okazję poznać placówkę, pooglądać swoją salę, zapoznać się ze swoimi paniami i rówieśnikami.

Kwestia relaksacji poobiedniej w grupie I (dzieci 3 – letnie) zostanie uzgodniona z rodzicami.

PROŚBA DZIECI DO RODZICÓW:

Drodzy rodzice, jeśli wy jesteście spokojni uśmiechnięci, kiedy przychodzimy do przedszkola to wiemy, że jest ono super miejscem.
I dzięki Wam my również się nie boimy!

PODRĘCZNIKI

Rada Pedagogiczna na rok szkolny 2024/2025 wybrała podręczniki
- pakiety
KOLOROWE KARTY wydawnictwa Mac.

Uwaga!!!   Podręczniki rodzice zakupują we własnym zakresie odpowiednio do wieku dziecka.
Jest możliwość otrzymania
20 % zniżki na pakiety, w tym gratis - karty obserwacji lub diagnozy.

Kod obowiązuje tylko w księgarni edukacyjnej na stronie: https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/
KOD do zniżki został przesłany do rodziców indywidualnie przez komunikator.
KOD dla Rodziców dzieci nowo przyjętych
jest dostępny w przedszkolu.

Bardzo prosimy nie udostępniać kodów rodzicom z innych przedszkoli.

3 - latki  - Kolorowe karty. Poziom A. Pakiet.
4 - latki  - Kolorowe karty. Poziom A+. Pakiet.
5 - latki  - Kolorowe karty. Poziom B. Pakiet.
6 - latki - Kolorowe karty. Poziom B+. Pakiet.

Bardzo prosimy podpisać okładki wszystkich części Boxu -  nazwisko i imię dziecka drukowanymi literami (może być marker lub naklejka z danymi)

PODRĘCZNIKI DO RELIGII

Z podręczników do Religii będą korzystać tylko dzieci z grup 5 i 6
"Tak! Jezus mnie kocha. 6 lat. Podręcznik do religii dla dziecka sześcioletniego."
Krzysztof Mielnicki, Elżbieta Kondrak, Wydawnictwo Jedność

Uwaga!!!  Podręczniki rodzice zakupują we własnym zakresie .

WYPRAWKA PLASTYCZNA

Kwestia wyprawki plastycznej zostanie ustalona podczas pierwszego zebrania z rodzicami.

UBEZPIECZENIE DZIECKA

Informujemy, że w roku szkolnym 2024/2025 podobnie jak w roku ubiegłym Przedszkole nie będzie ubezpieczało dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków. Przepisy ustawy Prawo oświatowe nie upoważniają dyrektora przedszkola, jak również innych organów przedszkola (w tym Rady Rodziców) do podejmowania czynności związanych z zawieraniem umów ubezpieczenia na rzecz dzieci uczęszczających do przedszkola.

Każdy Rodzic podejmuje samodzielnie wszelkie decyzje dotyczące ubezpieczenia jego dziecka.
Sam dokonuje wyboru firmy ubezpieczeniowej i wariantu ubezpieczenia. Przedszkole nie prowadzi ubezpieczenia dzieci.

INSTRUKCJA DZWONIENIA DOMOFONEM DO POSZCZEGÓLNYCH GRUP PRZEDSZKOLNYCH

W związku ze zmianą sal poszczególnych grup zmieniły się numery domofonu.
Dzwoniąc do grupy prosimy wybrać numer do niej przypisany i wcisnąć dzwonek

sale na dole
 GRUPA I –   3 latki  – 1