MATEMATYKA NIE TAKA NUDNA

Barbara Szczęch

Zabawy matematyczne w przedszkolu | Cele nauczania i przykłady | Literka  Przedszkole

Dzieci z Grupy VI zawsze chętnie biorą udział w zabawach i potyczkach matematycznych. Pomysłów na rozwiązanie zadań zawsze jest tyle co głów! Dobrze to rokuje, bo z matematyką na wesoło lepiej jest zrozumieć niektóre kwestie. Zachęcamy do zabaw dydaktycznych różnego rodzaju. Mogą to być zwykłe układanki, gry edukacyjne, rebusy, quizy. Do zabawy wykorzystajmy przedmioty codziennego użytku jakie możemy znaleźć w każdym domu. Powodzenia!