AUDYCJA MUZYCZNA - ZIMA W MUZYCE, A MOŻE MUZYKA W ZIMIE

Bożena Pazdan

W poniedziałek 13 grudnia przedszkolaki po raz trzeci spotkały się z muzykami Filharmonii Podkarpackiej. Tym razem audycja zatytułowana "Zima w muzyce, a może muzyka w zimie?.", nawiązywała do pory roku – zimy. Prowadzący wprowadzili nas w zimowy nastrój. Dzieci wysłuchały znane piosenki o tematyce zimowej, odgadywały znane zjawiska atmosferyczne charakterystyczne dla tej pory roku. Poznały nowy instrument, budowę i brzmienie klarnetu - instrumentu drewnianego. Na zakończenie dzieci wspólnie zaśpiewały kolędy przy akompaniamencie instrumentów: dzwonków, klarnetu, pianina cyfrowego, janczarów. Serdecznie dziękujemy za audycję. Czekamy z niecierpliwością na kolejną audycję za miesiąc.