BOZE NARODZENIE NA ZAJĘCIACH Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Klara Worowska

Miesiąc grudzień i zbliżające się Święta Bożego Narodzenia jest to czas wyjątkowy dla Nas wszystkich, a szczególnie dla Dzieci które z ogromną radością przeżywają pierwsze opady śniegu, jak i magię zbliżających się świąt. W naszym przedszkolu nawet na zajęciach z j. angielskiego uczymy się nazywać poszczególne elementy Bożonarodzeniowe i zimowe, już od maluszków. W grudniu zmienia się nasza piosenka na powitanie w j. angielskim, gdzie dodatkowo witamy się z m.in. Św. Mikołajem - Santa, reniferem - reindeer. Zmieniają się także inne elementy zajęć, takie jak liczenie gwiazdek na czapce Mikołaja lub liczenie śnieżynek na skarpetach. Dzięki takim zabawom dzieci utrwalają umiejętność liczenia w zakresie do 10 po angielsku, ćwiczą logiczne myślenie i utrwalają nowe słownictwo. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach z j. angielskiego, pięknie śpiewają piosenki i znają bardzo dużo ruchów - np. clap your hands, stamp your feet, nod your head, jump, dance, sit in the circle, sit on the chair, stand up, count to 10. Dodatkowo już od 4 grupy uczymy się komunikacji w j. angielskim. Dzieci potrafią pytać i odpowiadać na pytania: what’s your name?, how’s the weather?, what’s your favourite colour?. Im starsza grupa tym więcej dodajemy pytań, tak aby dzieci mogły cały czas utrwalać poznane dużo wcześniej słownictwo. W miesiącu grudniu uczymy się słówek: Christmas tree - choinka bożonarodzeniowa, Christmas ball - bombka, sleigh - sanie, snowman - bałwan, angel - anioł, gingerbread - pierniczek, reindeer - renifer, Santa - Mikołaj.