PRZEDSZKOLNA TRADYCJA PIECZENIA PIERNIKÓW

Barbara Szczęch

Święta tuż, tuż a zgodnie z przedświąteczną tradycją każda grupa przygotowywała swoje pierniczki. Organizacja wypieków szła sprawnie i bez większego trudu. Dzieci poznały kolejne etapy przygotowania ciasta, razem mieszały składniki, wygniatały i wałkowały według przygotowanego przepisu. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów:  choinek, gwiazdek, aniołków przy pomocy foremek. Po przedszkolu unosił się wspaniały, korzenny zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Praca się opłaciła, bo pierniczki wyszły rewelacyjnie. Nie obyło się bez degustacji – pierniczki jak zwykle przepyszne. Na święta każdy będzie mógł zabrać do domu po parę pierników, aby poczęstować swoich bliskich.

GALERIA ZDJĘĆ GR. I

GALERIA ZDJĘĆ GR. II